Republikové finále OVOV

Autor: Dagmar Lárová

Ve dnech 11. 9. - 12. 9. se v Praze uskutečnil již 6. ročník republikového finále OVOV (odznak všestrannosti olympijských vítězů). Za naši školu se probojovaly a skvěle reprezentovaly dvě dívky - Sára Erbenová a Bára Výprachtická. Sára se do tohoto finále probojovala již po třetí! Do Prahy jsme se rozjeli již ve čtvrtek. Ubytovali jsme se na studentských kolejích na Strahově a poté nás již čekal nácvik na páteční zahajovací ceremoniál a pro vedoucí nezbytná technická porada, kde se dolaďovalo vše potřebné kolem závodů. Dlouho jsme neponocovali, neboť ráno jsme vstávali v 6 hodin. Po snídani v menze jsme nastoupili do autobusů a hurá na Julisku. Všechny závodníky čekaly dva náročné dny. Každý den měli absolvovat 5 disciplín. Závodilo se na Julisce a Kotlářce. O to, aby nám děti nebloudily mezi stadiony, se postarali policisté a armáda. Každá skupinka měla svého "vodiče". My dospělí jsme pobíhali mezi jednotlivými stanovišti podle toho, kde zrovna se náš závodník nacházel. Ve chvílích volna se sbíraly autogramy od známých a slavných olympioniků, kteří rozdávali fotografie se svými podpisy. Bylo příjemné s nimi pohovořit.
Dva dny utekly jako voda. Po opravdu tvrdých "bojích" se naše děvčata umístila na předních místech. Sára Erbenová obsadila 7. místo a Bára Výprachtická 8. místo. V jejich kategorii bojovalo celkem 57 závodnic.
Dívkám gratulujeme za skvělé umístění a vzornou reprezentaci naší školy!  :-)
Na několik fotografií z této akce můžete kouknout zde. Další info je na těchto stránkách.