Používáním tohoto webu souhlasíte s využitím souborů cookies pro marketingové účely.Více informací
beru na vědomí

Prvňáčkové už se nebojí!

Autorka: Mgr. Vlasta Mertlíková
V pondělí 30. října proběhla v 1. A již druhá lekce celoročního preventivního programu "Už se nebojíme!". Ten je zaměřen na osobní bezpečí dětí a předcházení rizikovým situacím.
V první lekci se nejmladší žáčci dozvěděli, co je to Integrovaný záchranný systém, kdo jej tvoří a s čím nám mohou hasiči, záchranáři a policisté pomoci. Naučili se telefonní čísla krizových linek a pomocí obrázků jsme si ukázali, jak si je správně zapamatovat.
Druhá lekce se uskutečnila v pondělí 30. října. V úvodu jsme si zopakovali informace o IZS a telefonní čísla jeho linek. Většina dětí se hlásila, zapojovala se. Nezaskočily je ani "záludné" otázky. Poté jsme se věnovali bezpečnému chování v silničním provozu - především jak se správně chovat při cestě do školy, kde a jak přecházet, abychom neohrozili své zdraví, jak je důležité vidět a být viděn. O těchto věcech jsme si nejen povídali, ale zároveň jsme si je předvedli a vyzkoušeli. Zažili jsme dokonce "černou hodinku", abychom viděli, jak fungují reflexní prvky na aktovkách a oblečení. Prvňáčkové pracovali s nadšením, a proto si zasloužili nejen pochvalu, ale i drobný dárek - reflexní samolepku.

Dvůr Králové nad Labem Královehradecký kraj Evropský sociální fond v ČR | Investice do rozvoje vzdělávání NAEP Kralovedvorsko