Používáním tohoto webu souhlasíte s využitím souborů cookies pro marketingové účely.Více informací
beru na vědomí

Prvňáci v knihovně

Autor: Mgr. Jana Hronešová

Na únorovém slavnostním "Pasování na čtenáře" dostali žáci také průkazku. Vydali jsme se tedy na první návštěvu  knihovny již coby čtenáři. Na úvod se děti dozvěděly, jak se naše knihovna jmenuje a díky důležitým informacím se začaly v dětském oddělení orientovat. Seznámily se s řazením knih, jednotlivými druhy literatury pro děti a dostaly užitečné rady ohledně výběru knížky.
Pak se usadily a poslechly si ukázku z četby o pejskovi Alíkovi. Paní knihovnice položila také malým posluchačům několik otázek, pomocí nichž zjistila, jak dávali pozor a obsah knížky vnímali. Po skončení si děti poslech pohádky zapsaly do deníčků, které si doma s rodiči vedou.
Nakonec si vypůjčily své první knihy a bylo příjemné vidět, že se na domácí chvilku s pohádkou moc těší.

Dvůr Králové nad Labem Královehradecký kraj Evropský sociální fond v ČR | Investice do rozvoje vzdělávání NAEP Kralovedvorsko