Používáním tohoto webu souhlasíte s využitím souborů cookies pro marketingové účely.Více informací
beru na vědomí

Prvňáčci v policejní cele

Autor: Mgr. Jana Hronešová

Po celý školní rok běží v 1. třídě preventivní program  ,,Už se nebojíme". Pod vedením paní učitelky Vlasty Mertlíkové se žáci seznamují s jednotlivými složkami integrovaného záchranného systému a jejich úkoly v běžném životě. Na další setkání se děti velice těšily, protože bylo jiné než ostatní. Opustili jsme půdu školy a navštívili Obvodní oddělení Policie ČR ve Dvoře Králové n. L. Přivítal nás zástupce velitele, a přestože měli hned od rána na stanici rušno, věnoval nám svůj volný čas a provedl téměř celým areálem. Prohlídka začala za budovou, kde parkují policejní vozy. Děti měly možnost prohlédnout si vybavení auta, které se také symbolicky rozblikalo a rozhoukalo. Zvláště kluky pak zajímala  výbava policisty. V každé kapse  vesty  se schovávala důležitá věc mající svůj význam při plnění úkolů během zásahu. Několik odvážlivců vyzkoušelo alkohol tester, naštěstí s negativním výsledkem. Uvnitř budovy panoval čilý ruch. Prošli jsme kancelářemi, nahlédli do výslechové místnosti a všichni žáci si vyzkoušeli, jaké to je ocitnout se na chvíli v cele předběžného zadržení. Nakonec odpovídal náš průvodce na zvídavé otázky návštěvníků. Skoro všichni chlapci měli v tomto okamžiku jasno, čím budou. Jako vzpomínku na velice pěkné dopoledne dostaly děti propagační předměty Policie ČR, těšit se tak mohly z omalovánek nebo papírových vystřihovánek. Strážcům zákona  děkujeme nejen za milé přijetí, ale hlavně za jejich obětavou práci.


Fotografie z akce najdete ve fotogalerii.

Dvůr Králové nad Labem Královehradecký kraj Evropský sociální fond v ČR | Investice do rozvoje vzdělávání NAEP Kralovedvorsko