Používáním tohoto webu souhlasíte s využitím souborů cookies pro marketingové účely.Více informací
beru na vědomí

Prvňáčci na procházce s městskou policií

Autor: Mgr. Jana Hronešová

Preventivní program pokračoval v 1. třídě dalším setkáním. V úterý 4.6. jsme měli sraz se strážníky  na jejich služebně.  Ujali se nás dva strážci zákona, stručně nás seznámili se svou prací  a ukázali nám důležité vybavení, bez kterého se prostě městská policie neobejde. Děti mohly nahlédnout do policejních vozů i brašen, obléci si neprůstřelnou vestu nebo se ohlásit  vysílačkou operátorovi. Potom následovala procházka městem v doprovodu obou strážníků. Upozorňovali žáky na situace, které by je mohly někdy zaskočit. Prohlíželi s nimi  místa, jež jsou riziková a nebezpečná. A tak jsme s městskou policií přecházeli silnici, kontrolovali parkovací lístky, opakovali si dopravní značky, četli názvy ulic a informační ukazatele. Strážníci nás doprovodili až téměř ke škole, kde jsme se s nimi rozloučili. Toto setkání mělo pro prvňáčky určitě velký význam, protože si v dalších dnech při běžné chůzi začali všímat věcí, které dříve přehlíželi.

Dvůr Králové nad Labem Královehradecký kraj Evropský sociální fond v ČR | Investice do rozvoje vzdělávání NAEP Kralovedvorsko