Používáním tohoto webu souhlasíte s využitím souborů cookies pro marketingové účely.Více informací
beru na vědomí

Projektový týden 5. tříd

Autor: Mgr. Jana Hronešová, Mgr. Eva Kastnerová

Prázdniny utekly a začal nový školní rok. Vědomosti oprašujeme pomalu a na pravidelný režim si  teprve zvykáme. K takovému startu nám už několik roků pomáhá projektový týden, který pravidelně zařazujeme právě na začátek září.
Páté ročníky si vybraly téma „Naše zdraví“. Ve třídách se hovořilo o úrazech, nemocech, rizikových situacích i prevenci. Ve středu jsme navštívili Městskou nemocnici ve Dvoře Králové n.L. a dlouhá procházka se nám opravdu vyplatila. Venkovním areálem zdravotnického zařízení nás ochotně provedli zaměstnanci  Ing. Luděk Kulhánek (správce nemocnice) a Bc. Petra Bartošová (vrchní laborantka). Dozvěděli jsme se, že své místo tu nemají  jen zdravotníci  a pacienti, ale nachází se tu i administrativní zázemí a stravovací provoz. Seznámili jsme se s jednotlivými odděleními a viděli jsme malý vymezený  plácek, na němž přistává vrtulník záchranářů. Největší radost jsme však měli z prohlídky budoucích  laboratoří. Průvodci nám umožnili nahlédnout do prostor  zcela nového a moderního komplexu, kde budou laborantky odebírat a zkoumat krev. I když neradi vidíme injekční jehlu ve své blízkosti, sem bychom si snad přišli pro „včelku“ dobrovolně.  Čtvrtek nám přinesl návštěvu, na kterou dlouho nezapomeneme. Do školy za žáky přijeli ambasadoři projektu Všeobecné zdravotní pojišťovny „ VZPoura úrazům“ – vozíčkáři Jarmila a Michal. Oba se ve svém vyprávění vrátili ke chvíli, kterou by nejraději vzali zpátky. Upozornili děti na nebezpečí a rizika všedního života. Na druhou  stranu nám ukázali, že i lidé na vozíčku mohou sportovat a žít plnohodnotně. Po tomto setkání jsme se zúčastnili již tradiční charitativní akce Běhu Naděje. V pátek jsme celé téma uzavřeli malým shrnutím a nakresleným obrázkem. Věříme, že páťáci si teď své zdraví pohlídají.

Fotografie z této akce najdete ve fotogalerii.

Dvůr Králové nad Labem Královehradecký kraj Evropský sociální fond v ČR | Investice do rozvoje vzdělávání NAEP Kralovedvorsko