Projektový den – fauna, flora, šelmy Krkonoš

Autorka: Mgr. Lucie Kučerová
Dne 15. 3. 2023 se do pátých tříd dostavili odborníci z KRNAP Vrchlabí, aby žákům přiblížili téma fauny a flóry Krkonoš se zřetelem na šelmy, ohrožené a přemnožené druhy, možnosti jejich regulace či nápravy výskytu. Formou zábavné prezentace a besedy se žáci dozvěděli mnoho nových poznatků o vybraných druzích šelem, ale i jiné zvěři a květeně KRNAPu. V praktické části si žáci vyzkoušeli mnohé doplňovačky, osmisměrky, zvukové spojovačky, rozpoznávali kůže, lebky, paroží i stopy, různými aktivitami, za které byli věcně odměňováni. Vedle nových poznatků si tak naši páťáci odnesli i množství pexes, obrázků lesních zvířat a rostlin, ale i informativních letáků. Za obohacující vědomosti a zážitek děkujeme.