Používáním tohoto webu souhlasíte s využitím souborů cookies pro marketingové účely.Více informací
beru na vědomí

Přírodovědné soutěže – 4. A

Autorka: Mgr. Leona Vágnerová

Žáci 4. A se zúčastnili v prvním pololetí dvou přírodovědných soutěží, které pořádala pro základní školy DDM Jednička: „Otázky a obrázky“ a „Hádej, co jsem za zvíře.“

V soutěži „ Otázky a obrázky“ děti odpovídaly na mnoho otázek ze života zvířat a rostlin. Nechybělo ani mnoho obrázků k poznávání a určování naší fauny a flóry. Některé byly velmi jednoduché, u dalších bylo potřeba uplatnit i znalosti navíc.  Za každou z 20 otázek (10 obrázků k poznávání + 10 otázek ze života zvířat a rostlin) mohli soutěžící získat 1,5 bodu (1 bod za správně určené rodové jméno + 0,5 bodu za případné doplnění jména druhového). Děti odpovídaly buď přímo, nebo vybíraly ze tří možností. Nejúspěšnější byl Jiří Šťovíček, druhé místo získala Anna Novotná a třetí místo obsadil Jan Pavlas. Další umístění žáků: 4. Leontina Schejbalová, 5. Ondřej Wünš, 6. Markéta Danišová, 7. Kateřina Bohatá. Na závěr soutěže si děti prohlédly některé myslivecké trofeje, ukázky drahých kamenů a zkamenělin z oblasti Podkrkonoší i Královédvorska. Na trofejích (rohy a parohy) děti poznávaly rozdíly mezi vysokou zvěří a seznámily se s významem myslivosti pro přírodu.

Také druhá soutěž, letos již 15. ročník, Hádej, co jsem za zvíře, byla velmi zajímavá a poučná. Děti opět na některém stanovišti spatřily živočichy z naší divoké fauny a v některých otázkách se setkaly s obrázky exotických divokých zvířat. Sada byla doplněna kožešinou a několika trofejemi. Za každou odpověď mohly soutěžící získat 1 nebo 1,5 bodu dle typu otázky. Maximální možný počet dosažených bodů byl 27. Na závěr soutěže byli žáci seznámeni se správnými odpověďmi. A teď již k výsledkům. Vyhodnoceno bylo vždy pět nejlepších z každé třídy. Z našeho ročníku opět vyhrál Jiří Šťovíček, na druhém místě se umístila Tereza Andrlová, třetí místo obsadili tři žáci se stejným počtem bodů: Šárka Langpaulová, Kateřina Bohatá a Jan Pavlas, čtvrté místo získal Jakub Smrčka a na pátém místě se umístila Leontina Schejbalová. Všem výhercům gratulujeme a přejeme v dalších soutěžích opět mnoho úspěchů.

Fotografie si můžete prohlédnout ve fotogalerii.

Dvůr Králové nad Labem Královehradecký kraj Evropský sociální fond v ČR | Investice do rozvoje vzdělávání NAEP Kralovedvorsko