Připadali jsme si jako v Africe

Ráno jsme se sešli před branami ZOO. Některým spáčům se nechtělo z peřin, a tak se program malinko zpozdil. Pro žáky i jejich učitele byl nejprve připraven speciální program v pavilonu Vodní svět. Poté jsme se vydali klasickou částí k safaribusům. Samozřejmě, že nechyběly zastávky u výběhů i nezbytná selfies. Nechybělo ani foto u 3D vodopádu. V příjemném chládku jsme došli až k nejnovější části naší zoologické zahrady - lvímu safari. Zajímavým zážitkem byla jízda safaribusem, neboť zvířata byla velmi blízko. Stačilo by natáhnout ruku a ... Cesta zpět rychle utekla a na dospělé čekalo příjemné překvapení - krmení žiraf. Pro mnohé to byl neskutečný zážitek.  Atmosféru místa  dokonale dotvořily opravdu horké sluneční paprsky, takže jsme si opravdu připadali, jako bychom byli v Africe.
Odpoledne jsme dojeli autobusy do Kuksu, kde se konala vernisáž výstavy týkající se našeho projektu. Její součástí jsou nejen výsledky naší dvouleté práce, ale také výtvarné práce některých pedagogů. Po krátkém hudebním vystoupení, o které se postarali naši žáci Anička Šturmová, Dominik Totka a Adam Horáček, pronesla krátkou řeč místostarostka Dvora Králové, ředitelka školy a zástupci jednotlivých zemí. Úvodní část zakončila píseň portugalské studentky. Pak už si všichni mohli prohlédnout výstavu. Nechyběl ani malý raut, který si užily hlavně děti.
Celý den proběhl v báječné atmosféře, kterou navíc podtrhlo i nádherné počasí.