Preventivní program Hasík pro 2. a 3. třídy

Autor: Mgr. Jana Hronešová a Mgr. Pavla Všetečková

Žáci 2. a 3. třídy se dvakrát setkali s hasičkami trutnovského sboru - Pavlou a Martinou. Hned na úvod se jedna z nich oblékla do plné hasičské výzbroje a všichni jsme si uvědomili, že požárníci neplní jen těžké úkoly, ale že to mají všeobecně těžké.
V besedách si hasičky s dětmi povídaly o kontaktech na integrované složky záchranného systému. Dále představily ,,oheň dobrý a zlý" a  momenty, které mohou být pro děti nebezpečné. Někteří dobrovolníci si pak vyzkoušeli zavolat na "stopadesátku" a stručně popsat, v jaké rizikové situaci se nacházejí. Tady jsme zjistili, že plno, zvláště mladších dětí, nezná svoji celou adresu, což je při telefonickém hovoru (a nejen zde) důležitá věc. Děti si s hasičkami také zopakovaly první pomoc při popáleninách. V krátkých scénkách sehrály, co se může stát při nedbalém opékání buřtů nebo při nečekaném nočním požáru doma. Celý program byl doprovázený prezentací na interaktivní tabuli. Za každou správnou reakci na otázku dostávali ti pozornější žetony, které měli možnost směnit za nějakou odměnu.
Znovu jsme si uvědomili, že kouř v lese nebo hořící kuchyňská utěrka mohou potkat i nás.

Fotografie z akce najdete ve fotogalerii.