Preventivní akce v 1. pololetí

Již tradičně probíhají na naší škole preventivní programy. Na ty loňské hned v září navázaly akce v projektovém týdnu žáci z odloučeného pracoviště Žireč prošli město se strážníky Městské policie DK, kteří jim ukázali bezpečné chování a rizika v silničním provozu. Čtvrťáci při exkurzi zjistili, jak funguje Letecká záchranná služba KHK.V 1. ročnících již proběhly dvě lekce programu „Už se nebojíme!“, které byly zaměřeny na Integrovaný záchranný systém ČR a bezpečnou cestu do školy. Ve 2. a 3. třídě v rámci „Hasíka“ členky HZS vTrutnově ukázaly dětem, jak omezit rizikové chování, učily je přivolat pomoc pomocí krizových linek nebo jak se chovat v krizových situacích. Třeťáci se každý měsíc v projektu „Umíme pomoci“ setkávají s členkou Oblastního spolku Českého červeného kříže vTrutnově, která je učí základy zdravovědy. Okresní metodička prevence zPPP Trutnov je také seznámila s riziky užívání internetu. 16. 12. se žáci 9. ročníku dozvěděli od okresního metodika prevence Policie ČR, jak je to s trestní odpovědností. Ten se v rámci dalšího vzdělávání pedagogických pracovníků setká 16. ledna i s učiteli.
VM