Používáním tohoto webu souhlasíte s využitím souborů cookies pro marketingové účely.Více informací
beru na vědomí

Předvánoční čas v prvních třídách

Autoři: Radka Mazáková, Gabriela Sacherová

Stejně jako všechny děti, tak i prvňáčkové s napětím očekávají příchod Ježíška. Abychom si čekání zpříjemnili, připravili jsme pro ně hned několik akcí.
Nejdříve nás navštívili naši školní patroni ze šestých tříd. Společně jsme si vyrobili několik druhů vánočních ozdob na náš stromeček ve třídě. Společné chvíle jsme si užili. Šesťáci trpělivě spolupracovali s prvňáčky, kteří k nim nadšeně vzhlíželi. Ve fotogalerii se sami přesvědčte, jak se nám práce povedla.
Fotogalerie zde.
 
Stromeček jsme nezdobili pouze ve třídě, ale vydali jsme se ho ustrojit i do naší zoologické zahrady. Ozdoby jsme měli připravené ze školy, proto nám práce netrvala dlouho a byl čas i na zábavu. Prohlédli jsme si zimní zoo a proběhli se na dětském hřišti. Příjemným zpestřením bylo i skvělé občerstvení, které pro nás připravili manželé Mašínovi v restauraci U Lemura. Tímto jim mockrát děkujeme.
Fotografie naleznete ve fotogalerii.
 
Proč se slaví Vánoce se děti dozvěděly v kostele CČE, kde si pro nás připravil program pan farář Mostecký. Společně si převyprávěli příběh narození Ježíška a zároveň vytvořili živý betlém. Všem se to moc líbilo. Opět o nás bylo výborně postaráno. Na faře jsme se ohřáli, nasvačili a vypili si teplý čaj, který nám uvařila paní asistentka Pojezdná. Po svačině jsme se vydali na náměstí T. G. Masaryka, abychom si společně s dětmi z naší i z dalších škol i školek zazpívali koledy.
Fotografie naleznete ve fotogalerii.

Dvůr Králové nad Labem Královehradecký kraj Evropský sociální fond v ČR | Investice do rozvoje vzdělávání NAEP Kralovedvorsko