Používáním tohoto webu souhlasíte s využitím souborů cookies pro marketingové účely.Více informací
beru na vědomí

Pravé školní strašení je lepší než zkoušení ...

Autor: Mgr. Jana Hronešová

,,Co tady ještě strašíte?" zeptali by se za normálních okolností učitelé žáčků směřujících ve večerních hodinách do školy. ,,Ano, strašíme," odpověděli by po pravdě žáci. První listopadový pátek totiž patřil strašidlům a duchům. Školní budova  se  okolo 17. hodiny rozsvítila a znovu ožila. A věřte, že žalostné kvílení či občasné výkřiky nebyly tentokrát kvůli nepovedenému diktátu. Do každého patra se nastěhovalo několik strašidel, která se rozhodla znepříjemnit malým odvážlivcům  stezku plnou strašidelných úkolů. Děti z 1. stupně měly totiž projít celou školu potmě a překonat pár nástrah. Nebylo jednoduché  přenést na lžíci pavoučí vajíčko, a to pod vlákny pavučin. Odvahu určitě vyžadoval i pohled do čarodějného kotlíku, kde se vařily zajímavé ingredience. Ruka se klepala, když si netrpělivé strašidlo vymyslelo, že chce nakreslit netopýra. Na závěr stezky se musely všechny děti podepsat záhadnou červenou tekutinou. Zbytek večera pak strávily se svými učitelkami ve třídě. Někde se vyráběly lucerničky, jinde se malovaly dýně a luštily strašidelné kvízy. Všude se ale také bohatě večeřelo, především díky maminkám, které stihly doma v kuchyni vyčarovat samé dobroty.
 Večer utekl a děti už byly dávno ve svých postelích. Věříme, že se jim tentokrát nezdálo nic strašidelného. Naše školní strašidla  do snů nepatří, musí se  totiž vrátit zpátky do školních lavic a za učitelský stolek. Velmi jim děkujeme za pomoc s přípravou celé akce . Příjemným zpestřením bylo šermířské vystoupení starších spolužáků, i tady nám tuhla krev v žilách.
Fotografie  najdete ve fotogalerii

Dvůr Králové nad Labem Královehradecký kraj Evropský sociální fond v ČR | Investice do rozvoje vzdělávání NAEP Kralovedvorsko