Používáním tohoto webu souhlasíte s využitím souborů cookies pro marketingové účely.Více informací
beru na vědomí

Pojďte s námi za pohádkou...

  Pohádky mají v životě člověka důležité místo. Malé děti je napjatě poslouchají, starší si je s chutí přečtou a dospělí na ně rádi vzpomínají. Ale známe klasické pohádky opravdu dobře? V knihovně jsme zjistili, že zdaleka ne.

  Paní knihovnice připravila pro žáky třídy 3.A besedu na téma "Pohádka". Děti se těšily, vždyť se s tímto žánrem setkávají pravidelně v televizi, v kině i na stránkách knížek. Pro všechny bylo překvapení, když si měly vzpomenout na nadpřirozené pohádkové postavy a padlo jen pár příkladů. V tu chvíli se určitě spoustu ježibab urazilo, mnoho čertů zlostně odplivlo a pár vodníků by se nejraději utopilo. S šikovnou pomocí paní knihovnice si nakonec vzpomněli žáci na zbytek obyvatel pohádkové říše. S nimi si zopakovali i nejznámější autory pohádek a dvě klasické si zkusili podle obrázkové osnovy převyprávět. Všichni jsme se pak pobavili u kvízu, v němž si šotek pohrál s názvy pohádek. No řekněte, znáte třeba Pekáčku, peč nebo Blondýnku? Nebojte, nesáhli jsme omylem po kulinářském časopisu nebo magazínu pro ženy. Jen jsme trochu upravili pohádky Hrnečku, vař a Zlatovlásku. Na závěr si děti za odměnu poslechly jednu modernější, z tvorby Miloše Macourka.

  A jak jsme celé posezení v knihovně zakončili? Úplně jednoduše, kouzelnou formulkou - ... a zazvonil zvonec a besedy je konec.

 

Autor: Mgr. Jana Hronešová

Dvůr Králové nad Labem Královehradecký kraj Evropský sociální fond v ČR | Investice do rozvoje vzdělávání NAEP Kralovedvorsko