Používáním tohoto webu souhlasíte s využitím souborů cookies pro marketingové účely.Více informací
beru na vědomí

Podzim ve třetích třídách

Autorky: Mgr. Radka Mazáková, Mgr. Gabriela Sacherová
Školní rok odstartovali třeťáci projektovými dny zaměřenými na bezpečnost. V rámci tohoto projektu navštívili hasičskou stanici ve Dvoře Králové nad Labem, kde se seznámili s prací i vybavením hasičů a dokonce zažili i výjezd, naštěstí jen cvičný.
V rámci prvouky jsme jeden podzimní den prošli město s QESTem, který připravila SŠIS v rámci soutěže MěK Slavoj - Proveďte nás městem právě vaším QESTem. Podívaly se do kobky kostela sv. Jana Křtitele, kde se dozvěděly základní informace o Královédvorském rukopise. Děti vypracovaly ve skupinách informační plakáty.
Jeden z pěkných říjnových dnů jsme s kamarády z osmých tříd pouštěli draky. Užili jsme si při tom mnoho legrace, běhání a rozmotávání.
Konec října patřil již tradičnímu vyřezávání strašidelných dýní, kterými jsme vyzdobili prostory kolem školy.
Na dušičky 2. listopadu jsme již tradičně strávili noc ve škole. Děti si užily strašidelnou stezku, společnou zábavu a hry. Děkujeme všem maminkám a babičkám, které nám připravily luxusní hostinu. Po nepříliš dlouhé noci děti napsaly o předešlém večeru slohovou práci, a pak jsme se společně vydali na městský hřbitov zapálit svíčku známým dvorským rodákům R. A. Dvorskému a Josefu Vágnerovi.
Foto ve fotogalerii

Dvůr Králové nad Labem Královehradecký kraj Evropský sociální fond v ČR | Investice do rozvoje vzdělávání NAEP Kralovedvorsko