Používáním tohoto webu souhlasíte s využitím souborů cookies pro marketingové účely.Více informací
beru na vědomí

Plavecký kurz 3. a 4. ročníku

Autor: Učitelky 3. a 4. tříd ZŠ Strž a Žireč

Po téměř dvouleté pauze se začaly obnovovat aktivity, které dříve patřily k běžnému školnímu životu. Řadí se mezi ně i plavecký kurz žáků 1. stupně. Letos vyšla řada na 3. a 4. ročníky, včetně odloučeného pracoviště v Žirči. Plavání je již několikátým rokem součástí výuky tělesné výchovy. I nadále spolupracujeme s Plaveckou školou Drak v Trutnově. Cílem kurzu bylo hlavně seznámit se s vodním prostředím a v průběhu deseti lekcí se na něj pokusit zadaptovat. Děti se učily orientovat nad vodou i pod vodou. Samotné výuce plavání předcházely průpravné činnosti, během nichž žáci využívali rozmanité herní pomůcky. V rámci svých plaveckých možností se pak v jednotlivých družstvech posouvali k plaveckým dovednostem blíž a blíž. Kurz zakončili malí plavci kondičním plaváním, jehož výsledek měli zapsaný na Mokrém vysvědčení, a samozřejmě tradičními závody.
A kdo zvítězil? Každý, kdo plavecký kurz dokončil a prolomil strach či obavu z vodního prostředí.

Fotografie zde.

Dvůr Králové nad Labem Královehradecký kraj Evropský sociální fond v ČR | Investice do rozvoje vzdělávání NAEP Kralovedvorsko