Používáním tohoto webu souhlasíte s využitím souborů cookies pro marketingové účely.Více informací
beru na vědomí

Pečení s 5.A

Autor: Mgr. Jana Hronešová

K blížícím se vánočním svátkům patří neodmyslitelně vůně cukroví. V rámci estetické výchovy jsme tedy zařadili do rozvrhu i pečení perníčků. Děti se k této činnosti postavily statečně a s překvapivou zručností. Podle pokynů vyválely těsto a vykrájely z něj různé tvary. Potom jednotlivé kousky přenesly na plech a daly péct. Trouby k nám byly milosrdné a nespálily ani jeden perníček. Už během pečení se někteří nedočkavci neubránili malé ochutnávce. Vychladlé dobroty si žáci nakonec ozdobili polevou.  Práce v kuchyňce nepředstavovala jen samotné pečení, ale i umývání nádobí a úklid pracovní plochy. Děti si všechny úkoly spravedlivě rozdělily a za dvě hodiny zbyla v kuchyňce po celé třídě jen vůně perníkového koření.               
Malou ochutnávku, alespoň pro vaše oči, nabízíme ve fotogalerii.

Dvůr Králové nad Labem Královehradecký kraj Evropský sociální fond v ČR | Investice do rozvoje vzdělávání NAEP Kralovedvorsko