Používáním tohoto webu souhlasíte s využitím souborů cookies pro marketingové účely.Více informací
beru na vědomí

Pátá „B“ hlásí

V týdnu od 27. do 31. května byla pátá třída na ekologickém kurzu v malebném městečku Zákupy na Českolipsku. Žáci se seznámili s městečkem a jeho okolím. V Zákupech si prohlédli zámek s rozlehlým parkem, náměstí s barokním sousoším Nejsvětější Trojice, podstávkové domky, naučnou stezkou a přírodní koupaliště.
Navštívili i další zajímavá místa. Historie na ně dýchla na skalním hradě Sloup v Čechách. V podhradí si prošli lesní divadlo i Samuelovu jeskyni. Při pěší túře si prohlédli pískovcové skály, prošli Konvalinkový a Modlivý důl.
V novoborském Muzeu skla si každý našel exponát, který ho zaujal. Na konci prohlídky na děti čekalo překvapení v podobě „štěstíčka“ na památku.
Děti budou jistě vzpomínat nejen na místní zajímavosti, ale i na hry a fotbalové zápasy, které uzavíraly program každého dne.
FOTO
M. Richterová a V. Výborná

Dvůr Králové nad Labem Královehradecký kraj logo_msmt logo_mas Kralovedvorsko