Pasování prvňáčků

Autor: Mgr. Jana Hronešová

Ti nejmladší zvládli za 1. pololetí školního roku velký kus práce. A v poznávání nového samozřejmě pokračují dál. Počítají jednoduché příklady, píšou slabiky a slova, skládají svá jména a čtou první věty. Všechna písmenka sice ještě neznají, ale na záchranu naší městské knihovny  jejich znalosti stačily. I letos byli žáci pozváni na slavnostní akci, která se nazývá Pasování prvňáčků na čtenáře. Aby si děti uvědomily důležitost tohoto okamžiku, přivítal je v knihovně král Abecedník, jeho pomocník skřítek Slavouš, ale i záškodník Písmenkožrout. Právě on polykal jednu knížku za druhou a málem tím způsobil knihovně pohromu. Naštěstí se dětem podařilo vyluštit hádanku, doplnit chybějící text a Písmenkové království bylo zachráněno. Za odměnu je král pasoval na čtenáře a velkoryse jim věnoval čtenářskou legitimaci, kterou určitě žáci brzy využijí. Tato akce je startem pro všechny budoucí milovníky knížek a je jenom na nich, jestli propadnou vůni papíru a kouzlu pohádkových ilustrací.

Děkujeme knihovně za milé pozvání a těšíme se na další spolupráci.

Fotografie z akce najdete ve fotogalerii.