Pasování na čtenáře

Autor: Mgr. E. Robková, Mgr. J.Havlová

Čtvrtek 17. června byl pro naše prvňáčky významným dnem, neboť byli pozvání do MĚSTSKÉ KNIHOVNY SLAVOJ. Všechny děti byly celé netrpělivé, co je tam čeká za překvapení. Hned při vstupu zjistily, že vstoupily do písmenkového království, kde je uvítala královna. Děti s nadšením sledovaly krásně připravený program, ve kterém společně se skřítky Nečterádem a Slavoušem plnily úkoly a písmenkové královně dokázaly, že umí číst. Potom co vše zvládly, byly pasováni královnou na čtenáře. Děti měly radost, neboť obdržely čtenářskou kartičku a mohou začít navštěvovat knihovnu a půjčovat si knížky.
Děti prvních tříd i paní učitelky děkují paní královně i skřítkům za krásný program.