Používáním tohoto webu souhlasíte s využitím souborů cookies pro marketingové účely.Více informací
beru na vědomí

Oslava Dne Země může být i příjemnou zábavou

Autoři: žáci 5. A

Den Země, tak se jmenuje událost, která se každoročně slaví 22. dubna po celém světě. Hlavním poselstvím Dne Země je propagace ochrany životního prostředí a upozorňování na různá nebezpečí, která hrozí naší planetě zejména v důsledku nesprávného chování lidí k přírodě.                                 Dům dětí a mládeže Jednička nabídl na tento den program, který opravdu nezklamal. Hravou formou provedl děti vším, čím mohou k ochraně přírody přispět ve svém nejbližším okolí. Jednotlivá stanoviště byla vzdělávací a zároveň zábavná. A tak jsme pod dohledem studentů Gymnázia třídili „skutečný“ odpad, poznávali houby, živočichy, ale největší zájem byl o komentovaná stanoviště. Teď už víme, jak vypadá včelí úl a jaké funkce má jeho osazenstvo. Také víme, jak správně volit stromy pro nově zakládaný les a umíme přivolat srnu nebo jelena pomocí vábení. Nechyběly ani pohádkové bytosti, které mají v lese svoje nezastupitelné místo. Mezi jednotlivými stanovišti jsme mohli vyzkoušet svou šikovnost například na chůdách. Věděli jsme, že účast nebude zklamáním. Jediné, čeho jsme se báli, bylo počasí, to se navzdory obavám vydařilo. Přejeme Zemi ať má s námi trpělivost, máme ji rádi a budeme se o ni v rámci našich možností starat.


Dvůr Králové nad Labem Královehradecký kraj Evropský sociální fond v ČR | Investice do rozvoje vzdělávání NAEP Kralovedvorsko