Používáním tohoto webu souhlasíte s využitím souborů cookies pro marketingové účely.Více informací
beru na vědomí

Ohlédnutí za školním výletem třídy 4.A

Autor: Mgr. Jana Hronešová

Školní výlety bývají mezi dětmi očekávaným zpestřením závěru školního roku. Čtvrťáci vyrazili vlakem do kraje řeky Jizery a krápníkových jeskyní.

Ranní vlak byl plný výletníků, batohů a dobré nálady. Přestupovali jsme (přesněji - přebíhali) v Železném Brodě a motorákem uháněli do vesničky Jesenný. Odtud nás příkré stoupání přivedlo do Bozkova. Ve volné chvíli před prohlídkou jeskyní  jsme naplnili žaludky a vyprázdnili peněženky. Bozkovské jeskyně patří sice mezi naše nejmenší, ale jejich podzemní krása nás nenechala chladnými (přesněji - nechala nás chladnými ještě docela dlouho, vždyť v nich bylo 7 °C).  Zahřáli jsme se sestupem na vlakovou zastávku, kde jsme si do příjezdu vlaku zahráli "živé pexeso". Krátká cesta do Spálova, ve stánku s rychlým občerstvením znovu nezbytné drancování vlastní peněženky a konečně pěší túrou po Riegrově stezce podél Jizery. Místy se nám tajil dech, jak jsme vysoko. Odměnou za zdolání nelehkého terénu, který si s námi v každé zatáčce pohrával, byla závěrečná "galerie", dřevěná lávka přímo nad řekou. Na koupání to nebylo, ale ruce jsme si v Jizeře smočili. Někdo si odvezl i suvenýr v podobě lesklého oblázku. V Semilech na vlakovém nádraží jsme měli ještě mnoho času, a tak jsme si posedali po skupinách ke stolkům a zahráli jsme si město - jméno - zvíře - věc. Hra nás rozptýlila a pobavila. Přesto na děti začala padat únava. České dráhy nás ale odpočívat nenechaly. Cesta vlakem zpátky přinášela samé momenty překvapení. Nad menším zpožděním jsme zprvu velkoryse mávli rukou. Zprávu o stromu na kolejích jsme ale přijali  s nervózním pohledem a vzrušeným brumláním. Při slovech průvodčího, že se možná na úseku trati svezeme autobusem, začalo pedagogům cukat pravé oko. Když s námi drkotal plný autobus na silničce mezi Mostkem a Bílou Třemešnou, vybavila se paní učitelce otázka jedné žákyně těsně před zpáteční cestou, zda bude náš vlak rychlý a pěkný. Domů jsme dorazili trochu později, ale s úsměvem. Zvládli jsme pěší putování i náročně cestování. A za rok určitě vyrazíme zase!

Fotky z výletu najdete ve fotogalerii.

Dvůr Králové nad Labem Královehradecký kraj Evropský sociální fond v ČR | Investice do rozvoje vzdělávání NAEP Kralovedvorsko