Ohlédnutí za prvním rokem kroužku logických her

Autorky: Mgr. Radka Mazáková, Mgr. Gabriela Sacherová
Kroužek navštěvují děti, které rády hrají společenské a deskové hry, řeší hlavolamy a šifry. Kroužek rozvíjí slovní zásobu, jazykové porozumění, logické uvažování, koncentraci, početní schopnosti i rychlost myšlení. Deskové hry jsou u dětí velmi oblíbené. Rychle zaženou nudu a díky různým variantám nikdy neomrzí. Při hraní si děti rozšiřují obzory, zapojují fantazii, rozvíjejí logické i taktické myšlení. Neméně důležité je i naučit se přijmout porážku a respektovat pravidla. Na rozdíl od počítačových her zde děti hrají se živými spoluhráči, učí se komunikaci mezi sebou.
Řadu her jsme získali darem od společnosti MENSA ČR, se kterou naše škola spolupracuje.
Pro zpestření čekaly děti různé akce.
V prosinci nás navštívily sestry Markéta a Nina Grúňovy, které si pro děti připravily interaktivní program o Africe a výtvarnou dílnu.
Během celého roku proběhlo několik dílen zaměřených na reálie Rakouska, ukončených zájezdem do Vídně.
Děti si také vyzkoušely pokusy v chemických laboratořích na SŠIS.
Rozloučíme se výletem do Hradce Králové, kde navštívíme program Univerzity Hrajme si i hlavou.
Těšíme se na hraní v příštím školním roce.