Používáním tohoto webu souhlasíte s využitím souborů cookies pro marketingové účely.Více informací
beru na vědomí

Ohlédnutí za plaveckým kurzem

Kurzy se sportovním zaměřením patří k pravidelnému zpestření výuky určených ročníků. Zlepšují fyzickou kondici dětí a utužují vztahy v kolektivu. Šesté třídy se nedávno vrátily z Krkonoš, kde vyrážely na turistické výlety. Osmáci si asi právě masírují lýtka, protože cyklistické trasy v okolí Pecky jsou plné kopců. Nejstarší spolužáci budou brzy sledovat splavnost jihočeských řek a připravovat se na vodácký kurz. S menšími dětmi u vody zůstaneme, i když ne u té divoké. Druháci a třeťáci totiž pravidelně jezdí na kurz plavecký. I v tomto školním roce proběhl. A i v tomto školním roce byl pestrý na zážitky. Ranní jízda do Hořic autobusem (300 zatáček Gustava Havla), dobrodružství v šatně (přivezu zpět věci svoje nebo mého spolužáka?), potápěčská chvilka (ve škole se schovám pod lavici, ale tady?), osvojování a rozvíjení plaveckých dovedností (ten chlapec plave nebo se topí?), zasloužená relaxace mezi bublinkami (vířivka jako motivační prvek) - to vše patřilo neodmyslitelně ke každé lekci strávené v hořickém bazénu. Běžně se říká, že děti dělají pokroky. Ale jak to nazvat v plavání? Asi tak, že jsme se velkými i malými tempy přiblížili k závěru celého kurzu, na jehož konci čekaly na naše plavce závody společně s  vyhodnocením a zaslouženou odměnou. 

Přejeme všem účastníkům, aby nyní na konci školního roku v ničem ,,neplavali"!

Fotografie z plaveckého kurzu najdete ve fotogalerii.                         Tř. učitelky 2.a 3. tříd

Dvůr Králové nad Labem Královehradecký kraj Evropský sociální fond v ČR | Investice do rozvoje vzdělávání NAEP Kralovedvorsko