O úspěších a radostech A. Erbenové

Autorka: Aneta Erbenová, žákyně
Píšu už od třetí třídy a pořád mě to baví. Můj první příběh byl o plyšové žirafce, která ožila. Když si můžu vybrat, nejraději píšu o zvířátkách. V literárních soutěžích jsou většinou témata určená a já je pak musím dodržet. Psala jsem například o zvířátkách, květinách, řekách a rybnících, lidech, školních potřebách, oblečení o životě v lednici a dalších věcech.

Nejraději vymýšlím příběhy, ale pokusila jsem se i o poezii. Na některých příbězích jsem spolupracovala se spolužačkami, ale většinou píšu sama. Některá zadaná témata mě neosloví, ale vždycky si k nim nakonec najdu cestu.

Ne každý den je pro psaní vhodný. Někdy mi to prostě nejde a potom je lepší odložit to na jindy. Naopak, když přijde ta správná inspirace, jde to samo. Pokud nevím, jak pokračovat, poradí mi mamka nebo paní učitelka. Na prvním stupni mi se psaním pomáhala paní učitelka J. Hronešová, ale teď jsem již na druhém stupni a tam na příbězích pracuji se svojí třídní učitelkou D. Hlavsovou.

Jako největší úspěch vnímám otištění mé pohádky ve Čtvrté knize pohádek a namluvení mého příběhu jako audioknihy pro nevidomé. Mám radost z každého úspěchu v soutěžích a těším se na další literární výzvy.

Autorka: Mgr. Dana Hlavsová

Anetka v letošním školním roce uspěla v několika celostátních literárních soutěžích. Získala 2. místo v literární soutěži DDM Astra Zlín, 2. místo za nejlepší báseň na téma Touhy a přání v MENSA a 2. místo v soutěži Zlatá tužka se svým příběhem Co se děje v lednici. Ke všem úspěchům blahopřejeme a těšíme se na další literární tvorbu této nadějné spisovatelky.

Báseň Anetky zde.