Používáním tohoto webu souhlasíte s využitím souborů cookies pro marketingové účely.Více informací
beru na vědomí

Nový školní rok v pátých ročnících

Autorky: Mgr. Leona Vágnerová, Mgr. Eva Kastnerová

Žáci 5. tříd naší školy v rámci projektového týdne zavzpomínali na prázdninové dny, kdy se konaly Letní olympijské hry v brazilském Riu. Protože obě třídy 5. A a 5. B rády sportují, po celý týden se seznamovaly a soutěžily mezi sebou v různých sportech – v lehké atletice, gymnastice, míčových hrách a v plavání. Děti si také připomenuly historii olympijských her, významné osobnosti světového sportu a úspěchy našich olympioniků. Své postřehy ztvárnily v hodinách estetické výchovy.
A protože sportovní klání nás budou doprovázet po celý školní rok, tak jsme se již tradičně zúčastnili Běhu naděje a v měsíci říjnu také Běhu Schulzovými sady.
Do běžné výuky páťáků také patří dopravní výchova. Všichni jsou již desetiletí a mají možnost coby cyklisté samostatně se účastnit silničního provozu po obdržení průkazu cyklisty.  Ve spolupráci s DDM Jednička plnili teoretické i praktické úkoly a tento průkaz obdrželi.
 

Dvůr Králové nad Labem Královehradecký kraj Evropský sociální fond v ČR | Investice do rozvoje vzdělávání NAEP Kralovedvorsko