Návštěva "předškoláčků" v 1. třídách

Během měsíce února a března jsme v našich prvních třídách postupně přivítali předškoláky ze tří mateřských škol (MŠ v Žirči, MŠ Roháčova, MŠ E. Krásnohorské).
Předvedli jsme svým mladším kamarádům, jak jsme se naučili číst, psát, počítat, co si pamatujeme z prvouky. Zapojili jsme je do společné práce na tabuli při vyvozování nových písmen, doplňovali s námi číselné řady, zvládli rozřazovat kartičky na ovoce a zeleninu, zatímco my jsme přiřazovali obrázky k ročním obdobím.
Společně jsme si vyzkoušeli naše říkadla s pohybem, zazpívali jsme si a na závěr jsme si za odměnu zahráli zvířátkové pexeso na interaktivní tabuli. Poté jsme se s kamarády rozloučili, darovali jim vlastnoručně vyrobený dáreček s pozvánkou k zápisu do 1. třídy.
Těšíme se, že se budeme potkávat příští rok v naší krásné škole.

zapsala Věra Drapáková, třídní učitelka 1.B

Foto zde.