Používáním tohoto webu souhlasíte s využitím souborů cookies pro marketingové účely.Více informací
beru na vědomí

Návštěva muzea, galerie a plaveckého bazénu

Autorka: Ing. Alena Čiháková
Ve středu 21. června se skupina žáků od 5. do 9. třídy vypravila do Hradce Králové. Byly zde 3 cíle – návštěva muzea, kde je výstava akvarelů motýlů a výstava k 70. letům našeho zdravotnictví. Skvělý začátek návštěvy Hradce Králové. Osvěžili jsme si krásu našich motýlů doplněnou o zajímavý výklad o motýlech, na zdravotnické výstavě jsme viděli staré zubařské vrtačky, osvětové plakáty na bezpečné chování v přírodě.  Po tomto úvodu jsme přešli pár metrů do bazénu, který byl téměř prázdný. Jezdili jsme na skluzavce, houpali se ve vlnách a předváděli jsme různé skoky z metrového prkna. No po osvěžujícím obědě jsme pokračovali v připraveném programu v Galerii Moderního umění.  Program byl zaměřen na práci Vladimíra Preclíka. Prostřednictvím skvělého pracovního listu jsme se dozvěděli o jeho práci daleko více, jaké materiály a techniky používal, kdy poprvé vyhrál uměleckou soutěž. Nám je i znám jako autor Katedrála prosby na Křížové cestě 21. století.
Stihli jsme se ještě podívat do horního patra galerie a rozloučit se pohledem na Hradec Králové z výšky.
Den plný zážitků beze slov kdy už tam budeme, co tam budeme dělat, to je nuda. Jen pár vybraných slov od účastnic – ulice plné energie, dobrá parta spolužaček, nejlepší byl bazén a přání uspořádat podobný výlet znovu.  
Na momentky z výletu se můžete podívat zde.

Dvůr Králové nad Labem Královehradecký kraj Evropský sociální fond v ČR | Investice do rozvoje vzdělávání NAEP Kralovedvorsko