Používáním tohoto webu souhlasíte s využitím souborů cookies pro marketingové účely.Více informací
beru na vědomí

Naši pravidelní hosté – předškoláci

Autor: Mgr. E. Robková, Mgr. J. Havlová

Již před několika lety se stalo tradicí přivítat každý měsíc na naší škole budoucí prvňáčky. Je hezké pozorovat děti, které přišly z mateřské školky do prostředí „opravdové“ školy a snaží se „zahrát si na školáky“. Zvykají si na školní prostředí, určitý režim, střídání zajímavých činností a poznávají nové kamarády. Společně cvičíme, zpíváme, hrajeme hry, malujeme, vyrábíme, učíme se nové básničky a říkadla. Děti se snaží předvést co nejvíce svých dovedností. Rády ukazují, co vše již umí. A paní učitelky se na takové školáky velmi těší.
Každé setkání si společně užíváme. Při dubnovém setkání, které bylo ve znamení jara, jsme se naučili jarní říkanku, děti si poslechly pohádku O princezně Sedmikrásce a poznávaly jarní květiny. S velkým elánem potom vyráběly barevného papírového šnečka. Hezké jarní odpoledne jsme zakončili písničkou. Pro naše předškoláky letos ještě chystáme dvě setkání.
Už teď se děti těší, jak při poslední předškolní dílničce budou společně hledat poklad.
A co v něm bude? Necháme se překvapit.
 
                                                                                                                  

Dvůr Králové nad Labem Královehradecký kraj Evropský sociální fond v ČR | Investice do rozvoje vzdělávání NAEP Kralovedvorsko