Naše dílny byly úspěšné

Pohled učitelky:

Poslední školní den roku 2022 se stal dnem tvoření a objevování, ale také sportování. Každý žák 2. stupně si mohl dílnu vybrat podle svého zájmu. Prvotní obavy, že některé dílny budou přeplněné, se kvůli virózám nenaplnily a kapacitně se vše zvládlo skvěle.

Mladí přírodovědci zkoumali vzorky mechů, řas a kapradin pod mikroskopy, pracovali s mapou a dělali chemický pokus s výluhem z červeného zelí.

Ten, koho zajímala robotika, si zkusil práci s 3D perem, což pro všechny byla novinka. Některé výtvory byly opravdu zvláštní, v jiných se ale dal konkrétní předmět lehce poznat (např. tematický vánoční stromeček, byť oranžový).

Výtvarníci tvořili různými technikami (monotyp, slepotisk a koláž) hotová umělecká díla, za něž by se nemuseli stydět ani daleko starší a zkušenější tvůrci. Koně jako živí, pejsek přesně na gauč a i ara byl zachráněn.

Sportovci soupeřili mezi sebou, utkali se v řadě disciplín (fotbal, florbal, basketbal) a někteří překonali i sami sebe, když dokázali poprvé ve svém školním životě vstřelit branku soupeři.

Dana Hlavsová

Pohled žákyně 9.A:

V přírodovědné dílně se zkoumaly pod mikroskopem mechy, květiny a cibule. Žáci dělali i chemický pokus s výluhem z červeného zelí s pH papírky nebo pracovali s atlasem, ve kterém hledali podle pracovního listu cestu za pokladem.

Robotika byla zaměřena na práci s 3D perem, kde si žáci vyzkoušeli vytvářet různé ozdoby nebo to, co se jim zrovna chtělo. Někteří dělali vánoční stromky, jiní zase velmi abstraktní díla. Podle mě je práce s takovými pery velmi kreativní a zábavná i pro lidi, kteří se nezajímají o robotiku.

V tělocvičně byly 3 sporty (florbal, fotbal a basketbal, který byl rozdělen na mladší a starší sportovce).

Výtvarníci malovali zvířata podle předloh a malovali je svým vybraným stylem i různými technikami (monotyp, slepotisk, koláž a linoryt).

Všechny dílny byly zábavnější než klasické učení.

Anna Novotná

Foto zde.