Používáním tohoto webu souhlasíte s využitím souborů cookies pro marketingové účely.Více informací
beru na vědomí

Náš školní výlet - 5.B

Autor: Ladislav Zavřel (5. B)

Ve středu 31. 5. jsme se vydali na třídenní výlet do Sobotky - do kempu. Odjeli jsme vlakem před sedmou hodinou, i když některým spolužákům vlak málem ujel! Ve Staré Pace jsme přestupovali a okolo deváté hodiny jsme dorazili do Sobotky. Čekal na nás asi 1km chůze do kempu, kde jsme si odložili zavazadla a rozprchli se po areálu. Někdo sportoval, jiný odpočíval nebo četl. Také jsme poobědvali  řízky od maminek. 

Ubytovali jsme se okolo poledne. Pro někoho byl problém povléknout si. Odpoledne jsme šli do Sobotky, navštívili jsme vyhlášenou cukrárnu. Při zpáteční cestě jsme se zastavili na Humprechtu. 

K večeři byla výborná rajská omáčka. Po ní jsme hráli hry. Spát se nám moc nechtělo, ale ráno nás čekal celodenní výlet na hrad Kost. 

Na výlet jsme vyrazili po snídani, která byla v podobě švédských stolů a moc nám chutnala. Na hrad Kost jsme šli asi hodinu. Tam jsme však museli čekat na prohlídku. To nám tolik nevadilo. Alespoň jsme si odpočinuli. Počasí nám přálo. Během prohlídky jsme navštívili i mučírnu. Někomu se dokonce udělalo špatně. 

Zpáteční cesta vedla krásným údolím Plakánek. Viděli jsme tam chalupu pana Josefa Dvořáka a opodál bývalý mlýn, kde se natáčela pohádka "S čerty nejsou žerty". Pan majitel nám o natáčení zajímavě vyprávěl. 

Do kempu jsme se vrátili navečer. Byli jsme znaveni. Po krátkém odpočinku a po večeři jsme však byli opět čilí. Hráli jsme přehazovanou, soutěžili vdružstvech (vědomostní úkoly) a už jsme se těšili na večerní stezku odvahy. Tu všichni zvádli. 

Tentokrát jsme usnuli rychle, padla na nás únava. I ráno jsme spali déle. Po dobré snídani jsme začali balit. Moc se nám domů nechtělo. Do odjezdu zbýval ještě čas, který jsme opět vyplnili hrou, čtením a sportem. 

Po poledni jsme pomalu šli na vlakové nádraží, odkud nám jel po čtrnácté hodině vlak. Přestupovali jsme dvakrát, navíc vlak měl velké zpoždění. Nakonec jsme všichni dorazili v pořádku. I rodiče se na nás už těšili. 

Výlet se nám všem líbil. 

Foto zde.

Dvůr Králové nad Labem Královehradecký kraj Evropský sociální fond v ČR | Investice do rozvoje vzdělávání NAEP Kralovedvorsko