Používáním tohoto webu souhlasíte s využitím souborů cookies pro marketingové účely.Více informací
beru na vědomí

Nadání na I. stupni

Autor: Ing. Jiří Kotmel
V druhém pololetí letošního školního roku v rámci plánů pedagogické podpory i podpory nadaných dětí proběhlo setkávání těchto žáků I. stupně s učiteli matematiky na II. stupni ZŠ. Během hodin mimo třídu se žáci seznámili s matematikou pomocí logických úloh, algebrogramů, krabičkové matematiky i zvířátek dědy Lesoně. Kromě zvýšení atraktivity matematiky jsme se zaměřili na přípravu na látku jako rovnice a výrazy. Též podpora logického uvažování a hledání možného řešení bez předem daných postupů řešení.
Setkávání probíhalo po čtrnácti dnech ve dvou skupinách. První skupina byla sestavena z žáků první až třetí třídy, druhá skupina z žáků páté třídy.
Do budoucna vidíme přínos této práce pro plynulejší přechod žáků na druhý stupeň a také možnosti seznámit se s úlohami, na které v hodinách se třídou již nezbývá prostor.

Dvůr Králové nad Labem Královehradecký kraj Evropský sociální fond v ČR | Investice do rozvoje vzdělávání NAEP Kralovedvorsko