Na skok na olympiádu dětí a mládeže!

Autoři: Jan Zorád, Vratislav Kacetl, Veronika Vágnerová
Naše škola využila nabídky jet se podívat na zimní olympiádu dětí a mládeže, kterou v letošním roce hrdě pořádá Královéhradecký kraj. Nejlepší sportovci ve věku 12 – 16 let tak mají jedinečnou možnost poměřit své síly se svými vrstevníky z celé České republiky. My jsme využili nabídky přijet podpořit sportovce do areálu Horních Míseček, kde probíhal snowboardový závod ve „slopestyle“. Vybraní žáci naší školy měli společně s pedagogickým dozorem možnost zafandit na akci, která se nevidí každý den! Vybrali jsme středu 26.1. 2023 a vybrali jsme dobře, protože celý den nás provázelo konečně krásné horské počasí a to ke sportovní zimní atmosféře určitě hodně přidalo. Bylo vidět, že si žáci akci užívají a že jsou rádi na sněhu. Fandilo se, řádilo se ve sněhu, prostě konečně ta pravá zima.
V poledne nás autobus ještě převezl do olympijské vesničky ve Špindlerově Mlýně, kde jsme měli možnost podívat se do Olympijského domu, kde probíhal pestrý doprovodný program. Zde si děti mohly vyzkoušet simulátor biatlonu, interaktivní simulaci skoků na lyžích, lední hokej, stolní fotbálek, mohli on-line sledovat další sportoviště, případně si koupit olympijské oblečení a doplňky. Závody a celou olympijskou atmosféru na vybraných místech sledovala Česká televize a doprovodný program podpořili také někteří významní sportovci, komentátoři a odborníci. Pro nás všechny to bylo příjemné zpestření závěru 1. pololetí a těšíme se, že se na podobně vydařenou akci podíváme někdy znovu.

Foto zde.