Na exkurzi v Hradci Králové

Chcete zažít bezva dopoledne ve škole? Nevěříte, že to jde? Navštivte Střední uměleckou školu „Petrof“ v Hradci Králové. Pro žáky i učitele jsou připraveny různé typy workshopů. My jsme si vybrali jeden ryze pracovní - Ruční a strojové opracování dřeva a druhý umělecký – Práce s hlínou. Psát, že jsme se toho mnoho dozvěděli, by bylo zbytečné, proto jsme  do PETROFU jeli.  My jsme si ale užili spoustu legrace při modelování hlavy svých kamarádů, při hodnocení našich výtvorů vedoucím ateliéru. Podívejte se do fotogalerie. Nakonec jsme si prohlédli celou školu, na každém pracovišti se nám věnovali jeho vedoucí. Přišel se na nás podívat i pan ředitel – v šortkách (no umělecká škola).

Hodinku jsme strávili i v obchodním centru a pak vlakem domů. Byl to bezva den a možná někdo z nás si tuto školu vybere jako pokračování po ZŠ.

Alena Sedliská