Motivace pro naše žáky - mezinárodní program DofE

Autor: Mgr. Lucie Kučerová, Mgr. Gabriela Geislerová

Naše škola se rozhodla zapojit do mezinárodního vzdělávacího programu - ceny vévody z Edinburghu (DofE), který je věnován mladým lidem od 14 do 24 let.  Tito jsou motivováni a podporováni v seberozvoji tak, že si samostatně stanovují cíle ve čtyřech různých oblastech (talent, sport, dobrovolnictví a expedice). Tyto cíle se pak pod vedením dospělého mentora snaží co nejúspěšněji naplnit. K dnešnímu dni se DofE v ČR účastní víc než 2000 lidí. Pokud žák dosáhne v jednotlivých oblastech jednu ze tří stanovených úrovní, obdrží na ceremonii uznávaný certifikát, který zcela jistě otevře dveře studiu na jakékoliv zahraniční univerzitě.