Používáním tohoto webu souhlasíte s využitím souborů cookies pro marketingové účely.Více informací
beru na vědomí

Mikuláš navštívil i naši školu

Autor: Mgr. Jana Hronešová

První den v prosinci se sportovní hala oblékla do svátečního. Čekali jsme totiž vzácnou návštěvu. Vezmeme to ale pěkně od začátku.

Každý rok pořádá ZŠ Strž pro žáky i pro veřejnost tradiční Mikulášskou besídku. Čas si udělají hlavně rodiče, protože součástí celé akce bývá vždy v úvodu společné vystoupení žáků celého 1. stupně. Za několika minutami veselého rejdění se schovává mnoho hodin velké práce. Vybrat tu správnou zimní písničku, vymyslet originální choreografii a celý nápad zrealizovat je opravdu těžší, než si sehnat telefonní číslo na Mikuláše. Po vystoupení těch nejmenších následovalo zpestření v podání pedagogického sboru. Naši učitelé předvedli koledu ,,Štěstí, zdraví, pokoj svatý,, v trochu netradičním pojetí. Okořenili ji špetkou humoru a ukázali, že pedagog není v žádném případě nudný člověk s červenou propiskou a bločkem. A pak už následovala zábavná část, na kterou všichni čekali. Sportovní hala se zaplnila stanovišti, na nichž se plnily rozmanité úkoly. Házelo se na basketbalový koš, skákalo se v pytlích, přemýšlelo se u skládaček a hlavolamů, zkrátka každý si našel to, co ho nejvíce zlákalo. Za každý splněný úkol dostaly děti razítka a za ně pak sladkou odměnu. Ti šťastnější si odnášeli domů i výhru z tomboly. Oživením soutěží bylo klání, vyhlášené pro děti a jejich rodiče. Dvě družstva dvou generací svedla mezi sebou boj, kde soupeř neznal bratra (pardon, otec neznal syna). Bojovalo se nemilosrdně, ale spravedlivě. I s mírnými herními výhodami pro juniory zvítězilo nakonec družstvo rodičů. Ale radost byla oboustranná, vždyť výhra zůstala doma v každém případě. Atmosféra nabitá sportovní vášní se však brzy uklidnila a proměnila na chvilky plné očekávání, strachu a napětí. Mezi hosty besídky totiž přišel Mikuláš s čerty a družinou andělů. Čerti byli pekelní, andělé byli pohádkově krásní... No, a Mikuláš? (Radši slova zvaž, než je na web dáš.) Mikuláš byl prostě náš! Doufejme, že potěšil malé návštěvníky a zažehl v nich jiskřičku toho příjemného a tajemného kouzla blížících se svátků.

Dvůr Králové nad Labem Královehradecký kraj Evropský sociální fond v ČR | Investice do rozvoje vzdělávání NAEP Kralovedvorsko