Používáním tohoto webu souhlasíte s využitím souborů cookies pro marketingové účely.Více informací
beru na vědomí

Město ožilo divadlem, tancem a hudbou

  Autor: Natálie Jiranová - 8. A 

  Od čtvrtka 9. do soboty 11. června naše město ožilo festivalem Cool fest, který vznikl pod rukama Mezinárodní konzervatoře Praha, Veroniky Žilkové a dalších pedagogů této školy. Ve třech dnech nás okolo 300 studentů provedlo muzikálovými či operními vystoupeními, koncerty rockových kapel, taneční show a nechyběla ani divadelní představení. Žáci základních a středních škol i veřejnost měli možnost si vyzkoušet řadu workshopů (například taneční, rockové opery, dechových nástrojů a mnoho dalších).
      S naší třídou jsme se ve čtvrtek zúčastnili divadelního představení o dívčí válce. Vyprávělo o smrti kněžny Libuše, po níž se urozená Vlasta s ženami chtěla násilím dostat k moci a vládnout  všem. Nakonec však konflikty ustaly a muži a ženy spolu znovu začali vycházet. Naše kroky dále směřovaly na koncert populární  hudby.
      V pátek jsme si nenechali ujít literární pořad  o Jaroslavu Seifertovi,  jehož  životem, o kterém  sám psal v knize Všecky krásy světa, nás provázeli Veronika Žilková, František Skřípek a studenti MK. Ve svém volném čase jsem s nadšením navštívila představení Figarova svatba, jedno z děl klasické komediální francouzské literatury o sluhovi Figarovi a jeho nastávající Zuzance.
     Na programu Cool festu mne zaujaly taneční workshopy, celou sobotu jsme proto strávila na festivalu. Když jsme  ráno dorazily s mojí kamarádkou na místo konání tanečního workshopu, řekli nám, že se přesouvá na později, tudíž jsme měly hodinu času, kterou jsme využily. Jelikož moje kamarádka hraje na klavír, zašly jsme na kurz klavírní tvorby. Poté jsme si chvíli poslechly talk show V. Harapese a pokračovaly jsme naším přesunutým tanečním workshopem, konajícím se na Hankově náměstí. Profesorka tance Mezinárodní konzervatoře paní Raušarová nás všechny naučila dvě choreografie a procvičili jsme si také pár baletních prvků. Po obědě jsem začala shánět někoho, kdo by se mnou šel na odpolední kurz tance. Nakonec se nabídla má kamarádka Adriana, se kterou chodím do taneční skupiny. Tento workshop tance byl ještě lepší než ten předešlý. S paní Raušarovou, která si mne pamatovala už z rána, jsme začaly rozcvičkou. Následovaly dvě choreografie - jedna byla v rockovém stylu a druhá byla tanec historický, který vídáme například v pohádkách. Protože začalo pršet, znovu jsme prožily komedii o dívčí válce. Po ní následoval  rockový Karel Čapek. Náš den jsme zakončily zhlédnutím taneční show na hudbu M. Jacksona. Jít se podívat na toto vystoupení snad byla pro všechny tanečníky povinnost. Nádherné zpracování nás ohromilo natolik, že bychom si to rády zopakovaly.
     Tento studentský festival mne velice zaujal. Už nyní se těším na další ročník Cool festu.

Dvůr Králové nad Labem Královehradecký kraj Evropský sociální fond v ČR | Investice do rozvoje vzdělávání NAEP Kralovedvorsko