Mc Donalds Cup 2023

V úterý 18. 4. a ve čtvrtek 20. 4. se v Trutnově konala okrsková kola fotbalového Mc. Donalds Cupu.
Úterní kolo se týkalo kluků a dívek z prvních až třetích tříd a účastnilo se ho 14 týmů rozdělených do tří skupin z každé skupiny postupovala dvě družstva do okresního finále. Naše škola hrála ve skupině se ZŠ Podharť a v prvním zápase jsme s ní remizovali 2:2. Druhý zápas jsme sehráli se ZŠ Náměstí Míru Vrchlabí, kterou jsme po nervy drásajícím utkání porazili 5:4. Třetí zápas s favoritem skupiny ZŠ K. Klíče jsme jasně prohráli 0:7, ale druhá půlka zápasu byla po předchozí kanonádě vyrovnanější. Poslední zápas jsme sehráli se ZŠ školní Vrchlabí. Zápas jsme prohráli 1:3, ale soupeře jsme potrápili a poslední gól jsme dostali po neodpískaném ataku našeho hráče v posledních vteřinách utkání, kdyby to skončilo 2:2 soupeř by se nemohl se nikdo divit.
Nakonec jsme skončili na čtvrtém místě ve skupině, ale vzhledem k tomu že polovinu týmu tvořili žáci první třídy a pak jeden druhák a dva třeťáci, je to příslib do budoucna. Z těchto počtů je vidět, že jsme nejeli ve velkém počtu, díky nemocem jsme neměli nikoho na střídání, ale našich šest statečných předvedlo pěkný výkon a tímto jim děkuji za vzornou reprezentaci školy.
Ve čtvrtek jsme drželi palce našim starším spolužákům ze čtvrtých a pátých tříd.

Také čtvrteční duely přinesly pěknou podívanou. Vzhledem k popularitě tohoto turnaje se přihlásil i letos celkem vysoký počet družstev. Hrálo se na čtyřech hřištích současně a musíme pochválit organizátory turnaje za perfektní zvládnutí a plynulost celé akce. Počasí bylo spíše podzimní, ale hráčům to evidentně nevadilo. V naší okrskové skupině bylo nalosováno celkem pět mančaftů. ZŠ Strž, ZŠ Podharť, ZŠ Schulzovy sady, ZŠ Bílá Třemešná a ZŠ Úpice. Každý tedy hrál 4 zápasy a první dva celky mají právo startovat na okresním kole. Podařilo se nám jednou vyhrát a jednou remizovat. Pak následovaly dvě prohry, které nás odsunuly na konečné 4. místo. Naši hráči do toho však dali všechno a proto víme, že s nimi můžeme počítat také příští rok, kdy se jich většina posune do 5. třídy. Potrénujeme a určitě příště trhneme lepší výsledek. Z našeho okrsku v celkovém součtu bodů se na okres dostaly celky ze ZŠ Podharť z prvního místa bez ztráty bodu a ZŠ Schulzovy sady z místa druhého. V květnu na okrese tedy budeme držet palce královédvorákům i přes to, že tam budou chybět naše žlutomodré dresy.