MIKULÁŠSKÁ je za námi

První prosincová středa patřila pravidelné  školní akci - Mikulášské besídce. V hale se sešli žáci, rodiče, učitelé i veřejnost. Na úvod vystoupil pěvecký sbor sestavený z žáků 4. a 5. třídy. Spolu s nimi si mohli všichni zazpívat "Tichou noc" a klasickou koledu "Půjdem spolu do Betléma". Potom zatancovali na veselou melodii malí čertíci - děti z 1., 2. a 3. třídy. Když vystoupily děti, měli by něco předvést i dospělí. Tak zaznělo z úst pedagogického sboru "Půjdem spolu nakupovat",  netradiční zpracování  tradiční písně. A pak už se mohlo začít soutěžit. Na stanovištích se návštěvníci trefovali do branky i basketbalového koše, skákali v pytlích, prolézali strašidelný tunel, nebo si vyrobili vánoční dáreček. Jako zpestření programu se prodávala tombola a chutné občerstvení. Celá akce vyvrcholila kláním mezi družstvem dětí a rodičů. Na závěr přivítala plná hala Mikuláše s jeho družinou. Kutálely se slzičky, ale zacinkal i dětský smích. A tak to má být!