Lyžařský výcvik

Autor: Mgr. Stanislav Ježek

První lednový týden u nás tradičně patří lyžařskému výcviku sedmých tříd. I letos jsme vyrazili do Jánských Lázní do skiareálu spojujícího tři velká střediska – Jánské Lázně, Černý Důl a Pec pod Sněžkou. Počasí bylo přívětivé a sněhové podmínky exkluzivní. Kromě tradičního obsahu lyžařského výcviku, výuky sjíždění, výuky teoretických znalostí, jsme na jeden den pozvali rodiče aneb „zpátky na lyžák a lyžujeme s dětmi“. Rodiče se stali součástí výcviku = rozdělili se do družstev a celé dopoledne zlepšovali svoje lyžařské dovednosti.

Po polední přestávce na žáky, ale i na rodiče čekal závod v obřím slalomu. Využíváme slalomový svah na vrcholu Černé hory, kde je k dispozici digitální časomíra. Den jsme ukončili vyhlášením výsledků a předáním cen v jednotlivých kategoriích. Celý lyžařský týden se podařil a při odjezdu do Dvora si žáci povzdechli, že by si klidně „dali lyžák ještě jednou“.

Foto zde.