Používáním tohoto webu souhlasíte s využitím souborů cookies pro marketingové účely.Více informací
beru na vědomí

Logická olympiáda na Základní škole Strž

Autorka: Ing. Alena Čiháková
V pátek 4. listopadu se uskutečnilo krajské kolo 15. ročníku Logické olympiády pořádané Mensou ČR. Patnáctý ročník Logické olympiády byl za historii soutěže rekordní. Do úvodních základních kol se registrovalo celkem 94 657 soutěžících – ve věku od tří do 20 let – z 3751 škol v celém Česku.
V Královéhradeckém kraji ve třech kategoriích se utkalo celkem 163 soutěžících, kteří obstáli v základním kole s účastí 3 664 dětí a mladých lidí.
Základní kolo se uskutečnilo i v naší škole, celkem 28 žáků od 1. do 9. třídy. Logická olympiáda je o tom, jak je umí využívat logického úsudku vedoucího ke správnému řešení. Krajské kolo je pak o setkávání žáků z různých škol v kraji se stejnými zájmem o logické úlohy.
Dva naši žáci byli úspěšní – Ondřej Voňka z 4.A a Aneta Erbenová z 8. B. Oba postoupili do krajského kola, a i zde si vedli velice dobře. Ondřej dosáhl na skvělé 9. místo a Aneta si dojela pro velice pěkné 34. místo. Oběma žákům blahopřejeme i všem žákům, kteří se zúčastnili Logické olympiády mnohdy poprvé – hlavně v 1. třídě. Je to pro ně nová zkušenost s možností ověřit si vlastní logický úsudek.
Děkujeme rodičům za spolupráci při pomoci na účasti svých dětí na této Logické olympiádě. Zároveň děkujeme všem žákům za reprezentaci školy.

Dvůr Králové nad Labem Královehradecký kraj Evropský sociální fond v ČR | Investice do rozvoje vzdělávání NAEP Kralovedvorsko