Používáním tohoto webu souhlasíte s využitím souborů cookies pro marketingové účely.Více informací
beru na vědomí

Literáti z 5.A

Autor: Mgr. Jana Hronešová

Rok 2018 byl vyhlášen Evropským rokem kulturního dědictví. Proto se letošní ročník výtvarné a literární soutěže Evropa ve škole tematicky dotýkal uměleckých památek v naší republice i v celé Evropě.  Tuto soutěž pořádá MŠMT a má dlouholetou tradici. Zapojili jsme se do kategorie literátů a vybrali jsme si tematický okruh "Nezapomeň na mne". Spadají sem památky zničené, zapomenuté i znovuobnovené. Tři žáci ze třídy 5.A pracovali na literárním díle společně a vyplatilo se jim to. V krajském kole získali Čestné uznání. A o čem mladí literáti psali? Hlavní myšlenkou práce bylo přiblížit osudy tří pramenů nebo studánek. Nela Ježková popisovala stále navštěvovanou Masarykovu (Dračí) studánku pod Zvičinou, Daniel Havel převyprávěl historii znovuobnoveného léčivého zdroje, poutního místa U Studánky, které najdete  v Kocléřově a Tomáš Boura  zavzpomínal na  zapomenutou a téměř zničenou Janskou studánku u obce Kocbeře. Chvíle strávené nad přípravou a vyhotovením  tak dětem nepřinesly pouze procvičení stylistiky, ale i poznání nových věcí z našeho okolí.Práce žáků zde.

Dvůr Králové nad Labem Královehradecký kraj Evropský sociální fond v ČR | Investice do rozvoje vzdělávání NAEP Kralovedvorsko