Používáním tohoto webu souhlasíte s využitím souborů cookies pro marketingové účely.Více informací
beru na vědomí

Letošní nabídka Talentu pro žáky od 8 let do 19

Autorka: Ing. Alena Čiháková

Letošní aktivity Talnetu:
  1. Pro zvídavé, nadané či jen pro žáky/studenty se zájmem o obor připravil Talnet novou nabídku T-kurzů, které proběhnou online od října do května školního roku 2020–2021. Zájemci si mohou vybrat z oborů chemie, fyzika a astronomie, biologie, programování a elektrotechnika, matematika a připraveny jsou i dva historické kurzy, úvod do filozofie, kurzy osobního rozvoje, vývoj vlastní hry a další. Mezi letošní novinky patří kurz o radioaktivitě nebo o rostlinných hormonech.
  2. Pro ty, kdo se z nějakého důvodu nemohou či nechtějí věnovat systematickému online studiu, či si chtějí spolu s experty vyzkoušet něco prakticky, jsou připraveny T-exkurze, tj. odborné exkurze s online přípravou a závěrem. Letos se zájemci podívají například největším dalekohledem v ČR na exoplanety, posvítí si neinvazivním způsobem do útrob zvířat, nebo vypreparují užitečné látky z rostlin. Aktivity jsou vhodné pro žáky ve věku 12–19 let.
  3. Kroužky Intellectus na letošní školní rok. Zejména zvídavým školákům či školačkám se zájmem o techniku nebo přírodní vědy jsou určeny letošní kroužky organizace Intellectus, přihlašování je již otevřeno. Děti se mohou přihlašovat na online kroužky (pololetní nebo několikatýdenní), nebo na „prezenční“ (tedy tradiční) kroužky. Bližší informace a odkazy na přihlášky najdete na https://deti.mensa.cz/index.php?pg=home--aktualni-deni&aid=888
Odkaz na Talnet:
https://www.talnet.cz
Pokud si nebudete vědět rady, obraťte se na svého třídního učitele nebo výchovného poradce.
 

Dvůr Králové nad Labem Královehradecký kraj Evropský sociální fond v ČR | Investice do rozvoje vzdělávání NAEP Kralovedvorsko