Používáním tohoto webu souhlasíte s využitím souborů cookies pro marketingové účely.Více informací
beru na vědomí

Leden v Žirči

Autor : Martina Tomancová Eflerová
 
Přestože v prvních školních dnech v novém roce zasáhla naše řady nemocnost, i tak jedeme od ledna v Žirči na plné obrátky. První třída začala psát perem. Po delší době jsme si opět vyzkoušeli vyučování on-line, především v hodinách angličtiny.
V hodinách estetické výchovy děti s paní učitelkou tvořily například lední medvědy mezi ledovci, krásného barevného klauna nebo srdíčko na svátek sv. Valentýna. S paní Blažkovou se vyrábělo například nádherné srdíčko z drátku a korálků.
V rámci dlouhodobější činnosti propojujeme prvouku s činností ve družině, která spočívá v pozorování zimní přírody okolo nás. Děti poznávají nejen podle vzhledu, ale i podle zpěvu ptáčky z našich krmítek. Zpestřením je online sledování života v krmítkách přes kanál youtube, procházky a hry v parku. Nyní už děti vědí, co vše je možné do krmítka ptáčkům nasypat. Díky tomu si mohly v odpolední družině vyrobit, a následně s paní vychovatelkou zavěsit na stromy v okolí školy, malá krmítka vyrobená z ruliček od toaletního papíru. Třetí ročník jezdí od konce ledna na plavání.
V kroužku logických her, společně nadále rozvíjejí děti své logické myšlení a pozornost. Dále děti velice rády naslouchají poslechu četby, a to nejen ve výuce, ale i ve školní družině.
Každé první pondělí v měsíci stále probíhají předškolní dílny s dětmi z MŠ. Na pořadu dne byly lednové zpívánky, jakož i zapojení předškoláků do hodiny TV.
Všem dětem se ve školní práci daří a prvňáci, stejně jako všichni ostatní, již pracují samostatně. Výsledkem jejich práce bylo úspěšné zakončení I. pololetí, kdy všichni žáci měli na vysvědčení vyznamenání.

 

Dvůr Králové nad Labem Královehradecký kraj Evropský sociální fond v ČR | Investice do rozvoje vzdělávání NAEP Kralovedvorsko