Používáním tohoto webu souhlasíte s využitím souborů cookies pro marketingové účely.Více informací
beru na vědomí

Laboratorní práce v SŠIS

autor: V. Kacetl

V rámci výuky chemie jsme tento týden navštívili laboratoře na místní Střední škole informatiky a služeb. Naše laboratorní práce byla na téma neutralizační reakce. Žáci si vyzkoušeli laboratorní techniku titrace: což je stanovení koncentrace neznámého roztoku na základě spotřeby roztoku o známé koncentraci a výpočtu z chemické reakce. Součástí návštěvy laboratoří byly i pokusy, které předvedli studenti aplikované chemie - reakce sodíku s vodou a semafor (změny zbarvení indikátorů). Dále jsme se seznámili s fungováním teplotních čidel a vzniku elektrické energie pomocí redoxní reakce. Mohu říci, že všechny zúčastněné žáky připravený program zaujal a rádi by si tuto návštěvu laboratoří zopakovali. Stejná návštěva nás čeká s žáky osmého ročníku. 

Dvůr Králové nad Labem Královehradecký kraj Evropský sociální fond v ČR | Investice do rozvoje vzdělávání NAEP Kralovedvorsko