Používáním tohoto webu souhlasíte s využitím souborů cookies pro marketingové účely.Více informací
beru na vědomí

Laboratorní práce s pro děti z 1. a 2. stupně

Autor: Mgr. Vratislav Kacetl
Ve čtvrtek 23. března jsme si s žáky naší školy zašli udělat laboratorní práci do laboratoří na Střední školu informatiky a služeb. Naši pracovní skupinu tvořili žáci od první do deváté třídy, kteří mají chuť dělat něco nad rámec výuky.
V laboratořích si pro nás studenti čtvrtého ročníku oboru Aplikovaná chemie připravili několik zajímavých pokusů. Tyto pokusy se všem velmi líbily, hlavně našim nejmenším. Druhou část naší návštěvy tvořila laboratorní práce, do které už se aktivně zapojili naši žáci. Každý si mohl vyzkoušet základní chemické dovednosti: rozpouštění látek, skládání filtračního papíru i vlastní filtraci. Právě ta byla naším hlavním úkolem. Všichni žáci se snažili a práce je bavila. Hlavně na každém bylo vidět, že chemie není nuda a to je to nejdůležitější.
Na závěr bych chtěl poděkovat učitelům a studentům SŠIS za to že nám umožnili strávit velmi příjemnou část dopoledne v jejich laboratořích a pochválit naše žáky za snahu a pracovitost. 
Ve fotogalerii si můžete prohlédnout fotografie z laboratoří. 

Dvůr Králové nad Labem Královehradecký kraj Evropský sociální fond v ČR | Investice do rozvoje vzdělávání NAEP Kralovedvorsko