Kvítek v Rudolfíně

Autorka: Gabriela Šulcová

Jaké to je – jít bručet? Být tam dole v base….. A to neustálé stěhování! Musí to být ale pevné pouto, když u toho má člověk vydržet. Komu se podaří polapit hmatník dlouhý jako soudní spis? A odkud vlastně přišel kráčející bas? Humornou notu rozezněl ve čtvrtek, 25.5., filharmonik Adam Honzírek, který se nebojí poprat s těmi nejtvrdšími strunami. Děti ze školního sboru měly možnost si i sami zkusit jak těžké je zmáčknout správně strunu aby se rozezněl ten správný a zvučný tón. Po představení jsme se prošli po Karlově mostě, obešli jsme si Václavské náměstí a tečkou na konci výletu byla odměna ve formě lahodné zmrzliny nebo tradičního staročeského trdelníku. Výlet se nám velmi vydařil, počasí nám přálo a určitě už teď se těšíme na další návštěvu České Filharmonie a jejich muzikantů.