Používáním tohoto webu souhlasíte s využitím souborů cookies pro marketingové účely.Více informací
beru na vědomí

Kriminalistou v IQ Landii

Stát se na chvíli detektivem, jak je známe ze seriálů v televizi a řešit krimi úlohy to je opravdu zážitek. A my jsme to chtěli zažít na vlastní kůži. Stačilo málo, jen vyrazit do liberecké IQ Landie a strávit zábavné a poučné dopoledne na minutovém forenzním workshopu.
    Na sedmi úlohách si pod vedením odborných laborantů odzkoušíte např. jak se odebírají otisky prstů a pod kriminalistickým mikroskopem určují shodné znaky, které vedou k odhalení zločince. Stanoviště antropologie žáky vedlo k identifikaci kosterních zbytků. Teď už také víme, jak dlouho byla „mrtvola“ v terénu, protože jsme se seznámili s forenzní entomologií. Také jsme určovali krevní skupiny  a odzkoušeli si jednoduchou detektivní chemii. Ovšem úplně nejlepší byla genetická daktyloskopie. To je metoda, která umožňuje určit, že nalezený vzorek DNA patří hledanému člověku. Izolovali jsme si každý svoji DNA a odvezli jsme si ji dokonce v plastové zkumavce domů. Co napsat na závěr, byl to výborně strávený den, který nám pomohl pochopit náročnou a zajímavou práci kriminalistů.


Dvůr Králové nad Labem Královehradecký kraj Evropský sociální fond v ČR | Investice do rozvoje vzdělávání NAEP Kralovedvorsko