Používáním tohoto webu souhlasíte s využitím souborů cookies pro marketingové účely.Více informací
beru na vědomí

Klání malých školáků

Autoři: Mgr. Jana Hronešová a ,,Stržánci,,

Každý rok v pololetí měří svoje síly družstva všech škol našeho města. Vědomostní a dovednostní soutěž nesoucí jméno ,,Klání malých školáků,, má dlouholetou tradici a patří k oblíbeným akcím pro žáky  1. stupně. Tým ,,Stržánků,, obhajoval vítězství z loňska a my jsme moc rádi, že to byla obhajoba úspěšná. V silné konkurenci ostatních soutěžících znovu vyhráli a ukázali, že se na nejvyšším stupínku neocitli náhodou. Opět byly zastoupeny 3. - 5. ročníky. Část družstva již měla zkušenosti z předchozích let, ale měli jsme v týmu i pár nováčků. A jak se jim soutěžilo? Přečtěte si postřehy všech  účastníků.

Anna Novotná (3.A): ,,Zajímavé bylo, jak jsme hledali v češtině slovní druhy, to mi přišlo i lehké. Lehké bylo i odkrývání povolání, lidové písničky, pohádkománie a angličtina. Trochu těžší byla zooabeceda. Matematika se mi nelíbila, protože byla těžká. Byla jsem moc ráda, když jsme vyhráli."
Sofia Geislerová (3.B) : ,,Soutěž se mi moc líbila. Byla jsem na ní poprvé a ani jsem nevěděla, že vyhrajeme. Fanoušci nám fandili, jak nejvíce mohli. Atmosféra tam byla báječná. Nejtěžší bylo hádání starých předmětů a anglický had, protože jsme měli málo času. Nejlehčí se mi zdálo hádání povolání. V družstvu jsme se spolu radili a potom jsme teprve odpovídali. Ve škole jsme každý sám za sebe, ale v téhle soutěži jsme byli tým. "
Tomáš Boura (4.A): ,,Soutěž se mi velmi líbila a rád bych se znovu zúčastnil. Nejtěžší pro mě bylo poznávání předmětů a naopak jednoduché bylo hádání profesí. Jako další soutěžní úkol bych doporučil poznávání zvířat podle způsobu života nebo vzhledu. Atmosféra v publiku byla dost hlučná,
přesto jsme se dokázali soustředit a vyhrát."
Bára Dobrá (5.B): ,,Na klání jsem byla už dvakrát, z toho jsme dvakrát vyhráli. Nejvíc mě bavila soutěž, kde jsme hádali přísloví. Nejtěžší bylo hádat staré předměty. Soutěž jsem si užila."
Vojtěch Merhulík - kapitán (5.A): Klání mě bavilo. Tým byl super, spolupracoval a hlavně - přemýšlel. Pár soutěží se nám nepodařilo, ale nakonec jsme vyhráli. Musím říct, že všechny týmy se moc snažily."Pětici vítězů blahopřejeme. Těší nás, že se putovní pohár vrátil zpátky na své místo.
A příští rok? Uvidíme.

Fotogalerie
 

Dvůr Králové nad Labem Královehradecký kraj Evropský sociální fond v ČR | Investice do rozvoje vzdělávání NAEP Kralovedvorsko