Používáním tohoto webu souhlasíte s využitím souborů cookies pro marketingové účely.Více informací
beru na vědomí

Když ve škole straší ...

  Asi bych mělo úvodem napsat, že na web přispívám úplně poprvé. Běžně se nikde se svými kolegy - školními strašidly - nezviditelňujeme. Ale to, co se dělo ve škole mezi 6. a 7. listopadem, prostě musíte vědět. V pátek čekala naše parta, až se celá škola vylidní a bude všude tradiční klid. Ti malí i velcí človíčkové se ale vrátili zase zpátky a s úderem 18. hodiny jsme si my, kultivovaní strašáci, už prostě nepokecali. Najednou se rozsvítilo, děti běhaly sem a tam a dospělí se mezi sebou radili. Nejvíc nás znervóznilo, když začali ti mrňousové vytahovat věci na spaní. Ano, čtete dobře! Normálně vytáhli ve třídách spacáky, polštářky, pyžama, a když jsme zahlédli i zubní kartáčky, věděli jsme, že je zle. Poslali jsme zvěda, aby zjistil, co se chystá. Vrátil se celý vystrašený (chápete ty paradoxy?), že tu budou lidi spát. Nejdříve však připraví dětem strašidelnou stezku po škole. Když jsme viděli organizaci toho komického pochodu, vzali jsme akci do vlastních rukou. Všude jsme zhasli a rozsvítili jen pár svíček. Malé odvážlivce jsme svolali do suterénu k šatnám. Odtud vyráželi vzhůru za dobrodružstvím. Šli pomalu s troškou strachu (to se nám líbilo) a měli baterky (to nechápeme). Hledali různě schované obrázky s čísly, které si zapisovali do svých karet. A čím výš ti člověčí strašpytlové stoupali, tí víc jsme my, noční suveréni, přitvrdili. A představte si - křičeli, vřískali, ječeli, ale s nadšením. Ono se jim to snad líbilo! Nejdříve měli nakreslit duchy. (To jsme se pobavili.) Potom přenášeli na lžičce dýni. (Strach a rovnováha spolu nejdou dohromady.) Poslední úkol, neboli podpis vlastní krví, jsme si vychutnali. Pravda, kapku jsme improvizovali. Místo krve bylo potravinářské barvivo s medem, ale svůj účinek splnilo. Do třídy se děti vrátily pěkně vykulené, ale nikdo se domů nebalil. Po vyčištění zubů (tohle šimrání v puse taky zkusíme) se za chvíli ponořila škola do tmy. A my jsme zjistili, že se nám ten lidský šrumec docela líbil.

PS: Při namátkové půlnoční kontrole jsme ochutnali pár dobrot připravených ke snídani a asi tuto akci oficiálně do budoucna povolíme.

Jaká strašidla se pohybovala po škole se můžete podívat v naší fotogalerii.

Dvůr Králové nad Labem Královehradecký kraj Evropský sociální fond v ČR | Investice do rozvoje vzdělávání NAEP Kralovedvorsko